Херсон:

Друзі сайту

Сторінками історії

Дуже багата й цiкава iсторiя села Тарасівки Цюрупинського району, Херсонської областi. Своїм заснуванням ми завдячуємо iмператрицi Катеринi II, яка за непокору та участь у повстаннях на Полтавщинi, переселила вiльних козакiв у 1794 роцi в безводнi таврiйськi степи i визначила кiнцевим пунктом переселення Херсонські землі.

Минуло багато рокiв, коли непокiрнi селяни прижилися в таврiйських стенах. Село стало процвiтати, збiльшилося населения. І коли представники передового дворянства почали дбати про освiту на Українi, у нашому селi в 1891 роцi була вiдкрита перша школа, яка мала три корпуси. Перший - по вулиці Миру, поблизу спортивного майданчика, другий - в центрі села, де тепер знаходиться сучасний офіс правління ВАТ "Іскра", третій - біля парку, який зберігся до наших часів. У цьому приміщенні і до сьогодні навчаються діти І - ІІ класів.

1926 рік

4 березня 1926 року Тарасівській школі було присвоєно ім'я Тараса Григоровича Шевченка. Роки Великої Вітчизняної війни наклали свій відбиток в історії школи. Тодішній директор Куйовда Тимофій загинув у 1941 році.

1961 рік

Життя рухалося вперед. Збiльшувалася кiлькiсть населения. Замало стало для тарасівців старої школи. Виникла потреба в будiвництвi нової двоповерхової. Зі спогадів очевидця Онопченка Б. П.: "На правлінні радгоспу "Іскра" розглядалося питання про будівництво нової школи, так як старі будівлі були замалі. Фінансування новобудови взяв на себе радгосп. На місці, де вирішили закласти фундамент, був виноградник, площею 1 га. Будівництво двоповерхової споруди було розпочате. Очолював його прораб Онопченко П.І."

Будувалася школа протягом шести рокiв. Радiли дiти, радiли дорослi, радiли будiвельники. Довгоочiкуваний день настав 1 вересня 1967 року. Школа гостинно відкрила свої двері учням. Найщасливiшими були першокласники, адже їх хвилювання можна зрозумiти - далеко не кожному посмiхається доля пiти в перший клас новобудови.А особливою гордiстю були переповненi десятикласники, якi переступили шкiльний порiг з надiями, мрiями, вiрою в щасливе майбутнє, усвiдомлюючи, що вони є першими випускниками.

А очолив педагогічний коллектив Самойлов О.Т. Розпочався лiтопис нової школи з чистого аркушу. Рiк за роком наполегливої працi вчителiв, учнiв, батькiв давав очiкуванi результати: учителям - зростання професiйної майстерностi, учням - необхiднi знання для свого майбутнього, батькам - упевненостi, що бiля їх дiтей стоять надiйнi наставники.